Шукати в цьому блозі

середа, 29 вересня 2021 р.

 Тема: «Обираю мирну дорогу».  Родинні посиденьки

Мета: формувати в учнів нової української школи нетерпимість до проявів агресії, булінгу, співчутливе ставлення до жертв насилля, формувати навички надання і отримання допомоги тим кого ображають.                                                         Розвивати та корегувати основні психічні процеси (увагу, відчуття й сприймання, пам’ять, мислення, мовлення, емоції, почуття).
Виховувати дружні взаємини, загальнолюдську культуру  та духовно-моральні компетентності

Матеріал до заняття: комп’ютер, доступ до інтернету, мультимедійний проектор, колонки, скатертина, осінній букет, фотографії класу,  слово булінг, витинанки (метелика, листочки зло і добро, яблуко, капітошка сердечка), три кольори паличок, ручки, яблучний пиріг для чаювання

Хід заняття

І. Організаційна частина   

Перегляд на мультимедійному екрані під музику фото ( цьогорічних)                          «Про  класну родину».

1.Виконання пісні «Про родину»

Вихователь:                                                                                                         

-       Ми  знову радо стрічаємо нашою класною родиною гостей.                                      

-       Нагадаю, для тих, хто призабув, що ми учні 3 класу

2. Вправа на знайомство

Учні називають своє повне ім’я і  як би хотіли, щоб їх називали (наприклад, мене звати Володимир, мені подобається, коли мене називають Володя)

Вихователь:

Сьогоднішньої осінньої днини будемо говорити про відносини, про те якими вони мають бути, і звісно покажемо як ми ставимось один до одного.

3. Повідомлення теми і девізу заходу

«Усе, що хочете аби робили вам люди,                                                                                    те робіть їм  і ви»  

ІІ. Основна частина

1.    Бесіда «Чи комфортно живеться, тобі, у класі нашому?»

Як ми тут живемо! Про наші правила класу (чемні, дружні, слухняні). Чим ранок починаємо. З чого уроки починаємо? Дружно вчимо вірші та пісні.

Пригадування вивченого за останній місяць

2.    Бесіда-приклад «Яку дорогу вибираєш?» Про мудреця і метелика

Отже, друзі, як ви гадаєте, що мав на увазі мудрець, коли так відповів чоловікові?

Учні відповідають: «Що від самої людини залежить, житиме метелик чи помре».                                                                                                                                  Але в цих мудрих словах є ще один зміст: від людини залежить, чого у світі стане більше – доб­ра чи зла, як вона ставитиметься до інших добре чи погано

3.    Перегляд з обговоренням мультфільму  «Камінь, ножиці, папір»

• Як почувався Папірець, коли вперше прийшов до школи?                                     (Злякався, бо побачив групу ножиць, які сильніші за нього.)

• Що він відчув, коли зустрів папірців? (Зрадів.)

• Як його зустріли папірці? (Почали ображати, штовхати.)

• Хто допоміг Папірцеві? Як він це зробив?                                                                 (Папірцеві допомогли одні із Ножиць, відігнавши кривдників і подавши йому руку.)

Що побачили Папірець і Ножиці, коли йшли зі школи?                                                                (Як двоє камінців ображають маленького Камінчика.)

• Що зробили Ножиці? (Сховалися за стовпом, бо боялися камінців.)

• Хто допоміг Камінчикові захиститися від кривдників?                                               (Папірець прогнав кривдників і подав Камінцю рюкзак.)

• Що Камінчик зробив для Ножиць?                                                                                    (Усміхнувся Ножицям і подарував квітку.)

• Який висновок можна зробити з цієї історії?                                                               (Сильніший завжди має захищати слабших.)

Слово вихователя:

На прикладі цього мультика ми спробуємо зрозуміти слово БУЛІНГ

Булінг перекладається як хуліган, забіяка, задирака, грубіян. Цей термін означає тривалий процес свідомого жорстокого ставлення (фізичного і психічного) з боку дитини або групи до іншої дитини або інших дітей

Найчастіше жертвами шкільного булінгу стають діти, які мають:

1.    Фізичні недоліки: носять окуляри,  діти зі зниженим слухом, тобто ті, що не можуть захистити себе, фізично слабші за своїх однолітків.

2.    Особливості поведінки: замкнуті, сором`язливі, невпевнені в собі , імпульсивні.                                                                                                                

3.    Особливості зовнішності: руде волосся, ластовиння, клаповухість, маса тіла (повні чи худі).

4.    Недостатньо розвинені соціальні навички: часто не мають ні одного близького друга, краще спілкуються з дорослими ніж з однолітками.

          Кожен з нас рівний у своїх правах. Кожен з нас такий самий, але водночас такий різний. Хтось високий, а хтось ні. Ти вмієш жартувати, а я ні. Перелік таких порівнянь можна продовжити. Але всі можемо поважати один одного та дружити, навіть якщо ми дуже різні.

 -  Чи пам’ятаєте ви мультик про Капітошку?                                                                                 Давайте пригадаємо пісеньку і спробуємо відпочити під неї?

4. Енерджайзер «Дружня розминка» під пісеньку Капітошки

5. Бесіда по мультфільму «Капітошка»

- Чи прагнув Вовк дружби? (Ні)

- Які слова він повторював коли розглядав себе в дзеркалі? (Щоб його боялись)

- Чому він прагнув викликати в інших страх?(З нього насміхались)

- Що роздратувало Вовка, коли він побачив Капітошку? (Сміх Капітошки)

- Чому? (Вовк вважав, що Капітошка сміється з нього)

- Чи у ставленні до Капітошки Вовк проявив насилля? Як саме?

- Якою була реакція Капітошки на вчинки Вовка?

- Чи стали б головні герої мультфільму справжніми друзями, якщо б  Капітошка відреагував  інакше, наприклад спробував дати здачу чи обурився?

Вихователь:  

 Нам подобається, коли нас люблять, поводяться з нами чемно, звертаються до нас на ім’я, особливо на лагідне. А які відчуття у вас виникають, коли вас або когось з вашого оточення називають на прізвисько, принижують ?                                                                                                     

6. Дослідницька діяльність з яблуком (Пригадування проведеного досліду)

Запитання для обговорення:

-       Як почуваються ті, кого обзивають і цькують однолітки?        (Ображеними, пригніченими, вони можуть вважати себе винними, часто плачуть.)

-       Як це позначається на їхньому навчанні?                                                            (Не хочуть ходити до школи, ходять пригнічені, в них пропадає інтерес до навчання.)

-       Що вони думають про тих, хто їх ображає?                                                            (Вважають їх жорстокими і безсердечними.)

-       Чому деякі люди ображають інших?                                                                  (Хочуть ствердитися за рахунок іншого, роблять це за компанію з друзями.)    

  ІІІ. Заключна частина                                                                                            Підсумок                                                                                    

1.    Діти зачитують підсумок самостійно з екрану

Підтримка та взаємодопомога дуже важливі для людини, що зазнає насилля, булінгу. Якщо ви стали свідком такої ситуації, не можна бути байдужим, треба намагатися припинити образи, за потреби покликати на допомогу.

Слово вихователя:

Перше, що ти можеш зробити, – не підтримувати тих, хто знущається. Твоє ставлення має бути таким, щоб ініціатори булінгу відчули, що ти не погоджуєшся з тим, що відбувається. Якщо бачиш, що з когось насміхаються, допоможи йому вийти з цієї ситуації, покажи свою підтримку, скажи, що він чи вона не заслуговує на таке ставлення. Люди, яких ображають, часто почуваються самотніми – допоможи їм відчути, що вони не одні

 

2.

Вправа «Рука допомоги» (розробка стратегії боротьби з булінгом)

До кого звертатися у разі булінгу:                                                                                                  - батьки (червоний);                                                                                                                                            - інша людина  (жовтий);                                                                                                                   - вихователь, вчитель  (зелений)

Використання сигнальних кольорів

 

Слово вихователя:

                                                                                                                                     - Було б набагато ліпше, якби люди замість булінгу робили щось добре один для одного.

 

3.Вправа «Серце добрих справ» 

• Вихователька  пропонує учням написати на серці те, що може допомогти іншій людині, зігріти їй душу (поділитися  іграшкою, допомогти прибратися, притримати для когось двері). Потім усі «серця», перемішують, витягують навмання одне серце та впродовж наступного тижня стараються для когось іншого робити те, що написано на його серці доброти.


Слово вихователя:

Я щиро вірю і повністю впевнена, що кожен з вас вживатиме такі слова, що підніматимуть настрій іншим, щоб будувати і не руйнувати. Адже те, що ми говоримо так чи інакше лишає слід у серці людини, якій ми це сказали. Наш клас – це маленька сім’я. Мені, та й вам, хотілося б, щоб у нашій сім’ї завжди панувало добро, взаємоповага, не було сварок, лихослів’я. А наш клас – це ще й частинка більшої сім’ї – нашої школи. Я переконана, що кожен із вас прагне, щоб наша школа стала територією Добра. Тому пам’ятайте правило, яке називають Золотим «Усе, що хочете аби робили вам люди, те робіть їм  і ви»  

Лунає пісня про родину                                                                                                                             


 

вівторок, 10 серпня 2021 р.

 

Тема: «Як ми живемо скажемо, ще й покажемо»

Вечірнє коло.                                                                                                                     

                      


                                                          
                                                 

Мета: формувати в учнів нової української школи знання та уявлення про довкілля, особистісні якості, навички санітарно-гігієнічної культури та самообслуговування. Розвивати та корегувати основні психічні процеси (увагу, відчуття й сприймання, пам’ять, мислення, мовлення, емоції, почуття).

Виховувати загальнолюдську культуру, духовно-моральні компетентності, дружні взаємини в колективі, та почуття патріотизму.                         

Матеріал до заняття: український національний одяг, ноутбук, мультимедійне обладнання, ікона, рушник, свічка, чарівна паличка, LEGO конструктор, пакети з спортивним одягом.

                                                           Хід заняття

І. Організаційна частина   

Перегляд на мультимедійному екрані під музику фотоальбому «Про  – клас».

Діти:

-       Вдячно вітаємо всіх, хто сьогодні знайшов час завітати до нашого класу .                                       

-       Запрошуємо вас на  наше вечірнє коло.

-       Добрий вечір!

Вихователь:                                                                                                         

Як живуть діти нової української школу у вільний від навчання час, ми розкажемо і покажемо. Ми вже давно не першокласники і сьогоднішня наша мета – стати гідними учнями, і поповнити ряди шкільної козацької родини.

-       Яка в нас мета сьогодні?

-        За яким девізом ми живемо?                                                                                                                              «У нас немає  ТИ                                                                                                                                        У нас немає Я                                                                                                                                 Ми єдиний клас                                                                                                                              Ми одна сім’я»                                                                                                                         

Над своєю метою ми старанно працюємо протягом двох років. Як в нас це виходить оцінюйте. Запрошуємо до нашого вечірнього кола, тема якого                           «Як ми живемо скажемо, ще й покажемо»!   

Учні стають півколом за руки, лунає мелодія «Свічка».

Вихователь:                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

Часто  починаємо день з молитви, щоб не забувати заповіді любові, до людей і до Бога. Не будемо змінювати    традиції, але сьогодні , передамо вогник любові кожному з нас і не забуваймо, при цьому, дарувати добродушну посмішку.  

 Передавання свічки, вихователь залишає свічку біля ікони.

ІІ. Основна частина                                                                                                        

Проведення вечірнього кола вихователем (в куточку «Ранкові зустрічі»).

Вихователь:                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

У нас коло не лише в колі дітей, але в колі класної кімнати . Давайте познайомимо гостей, що нас оточує навколо, чим прикрашена наша кімнаті.  Кожна стіна може нам щось розповісти, а мелодія підкаже, що це за куточок перед нами.

-       Я направляю свою чарівну паличку на ось ту стіну.

 

Лунає мелодія «Ранкова свічка».

 

Бесіда

-       Який сьогодні день?

-       Яке число?

-       Який місяць?

-       Яка пора року? З чого видно осінь?

-       Чи на правильному місті стоїть стрілочка пір року?

-       Яка зараз погода?

-       Чи на правильному місті стоїть стрілочка, що вказує на погоду?

Визначення настрою з допомогою смайликів. Пригадування днів тижня.

-       Я направляю свою чарівну паличку на ось ту стіну.

 

Лунає мелодія «Іменник».

 

Бесіда

-       Що нам розповість «Куточок іменника»?

-       Як ми святкуємо Дні народження?

-       Хто в нас осінні іменинники?

-       Як ми їх вітаємо?

-       Якими хочуть стати іменинники?

-       А не іменинники?

Діти зачитують чесноти учня

Вихователь:     

-          Я направляю свою чарівну паличку на ось ту стіну.

 

Лунає мелодія «Гімн України».

Діти кладуть руку на серце і приєднуються до співу.

 

 Бесіда

-       Що нам розповість ця стіна?

-       Як називається наш улюблений куточок?  

-       Хто такий патріот?      

-       Чи любите ви Україну?

-       А які кольори символізують нашу державу?

-       Які символи України  ви  знаєте?                                                                                                                                                  Діти розповідають про свій куточок, виконують пісні.

«Україна матуся моя»

«Я – намалюю Україну»

«Немає України без калин»

«Гімн українській мові»

«Патріотична» куточок ми поновлюємо, прикрашаємо, все про нього знаємо. І найголовніше – не забуваємо зростати  патріотами. Ми з гордістю виконуємо наш державний гімн і любимо українську пісню.

Вихователь:    

-         Я направляю свою чарівну паличку на ось ту стіну.

 

Лунає мелодія «Навчальна».                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

А зараз ми біля найголовнішої стіни здобувача освіти. «Навчальний куточок » сьогодні заховано. Які ми розумники і скільки всього знаємо ми покажемо згодом, тому запрошуємо всіх на гостину через місяць.

-       Я направляю свою чарівну паличку на ось ту стіну.

 

Лунає мелодія «Грайлива».                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

Найулюбленіша наша  зупинка – «Ігрова», і не тільки. Тут ми можемо погратися, відпочити, досліджувати, читати і просто цікаво провести час.

Діти зупиняються на килимі ігрового куточку погратися в   LEGO конструювання «Шість цеглин»                    

Вихователь:                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

А ще навколо нас знаходяться меблі з нашими речами, як ми їх вміємо зберігати запрошуємо заглянути до наших шаф оцінити, які ми господарі. Доки гості перевіряють порядок, другокласники готуються до гри .

Гра« Склади спортивний одяг»       

 Лунає мелодія «Змагальна»                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Підсумок гри проводять діти

Вихователь: 

Діти нагадайте нам, будь-ласка, що вам допомагає розпізнавати свої речі? 

Відповіді про наявність індивідуальних смайликів

Про те хто ми, які маємо досягнення, можна прочитати в класному куточку, а як живемо за межами класу пропонуємо переглянути відео сюжети.

Відео сюжети з життя класу, які коментують діти:

-       зарядка;

-       ранковий туалет(вмивання, чищення зубів);

-       одягання, прибирання ліжка та речей;

-       сніданок, прибирання посуду, чергування, миття рук;                               

-       підготовка до уроків (перевдягання, зачіски, шкільне приладдя, речі);

-       прогулянка (ігри, спостереження, відпочинок);

-        підготовка до сну,проведення гігієнічних процедур.  

ІІІ. Заключна частина                                                                                            Підсумок  

Емоційний діалог з дітьми

-       Ми все показали?     

-       Нічого не забули?

Підніміть руку кому подобається жити в нашому класі, в оцій класні кімнаті? А листочок підказує, що так було не завжди…Дехто як прийшов 1 вересня до школи ,то засумував за кімнатами першого класу. А зараз смуток розвіявся. І я знаю чому? Відкрити вам секрет? Тому що наш дім – там де наша родина. А  ми – одна родина, класна родина на чолі з вчителем – Людмилою Петрівною, та вихователем – Надією Григорівною.

Діти говорять девіз і завершують зустріч аплодуванням.

Діти – ви в нас молодці. Так тримати і надалі. До якої мети ми йдемо?                               Вперед до мети!

Лунає мелодія «Навчальна».

 

  Тема: «Обираю мирну дорогу».   Родинні посиденьки Мета: формувати в учнів нової української школи нетерпимість до проявів агресії, булі...