Тема: «Як ми живемо скажемо, ще й покажемо».
Вечірнє коло.
Мета: формувати в учнів нової української школи знання та уявлення про довкілля, особистісні якості, навички санітарно-гігієнічної культури та самообслуговування. Розвивати та корегувати основні психічні процеси (увагу, відчуття й сприймання, пам’ять, мислення, мовлення, емоції, почуття).
Виховувати загальнолюдську
культуру, духовно-моральні компетентності, дружні взаємини в колективі, та
почуття патріотизму.
Матеріал до
заняття: український
національний одяг, ноутбук, мультимедійне обладнання, ікона, рушник, свічка, чарівна
паличка, LEGO конструктор, пакети з спортивним
одягом.
Хід заняття
І.
Організаційна частина
Перегляд на
мультимедійному екрані під музику фотоальбому «Про – клас».
Діти:
-
Вдячно вітаємо всіх, хто сьогодні знайшов час завітати до
нашого класу .
- Запрошуємо вас на наше вечірнє коло.
-
Добрий вечір!
Вихователь:
Як живуть діти нової української школу у вільний від
навчання час, ми розкажемо і покажемо. Ми вже давно не першокласники і
сьогоднішня наша мета – стати гідними учнями, і поповнити ряди шкільної
козацької родини.
-
Яка в нас мета сьогодні?
-
За яким девізом ми
живемо?
«У нас немає ТИ
У нас немає Я
Ми єдиний клас
Ми
одна сім’я»
Над своєю метою ми старанно працюємо протягом двох років.
Як в нас це виходить оцінюйте. Запрошуємо до нашого вечірнього кола, тема якого «Як ми живемо
скажемо, ще й покажемо»!
Учні стають
півколом за руки, лунає мелодія «Свічка».
Вихователь:
Часто починаємо
день з молитви, щоб не забувати заповіді любові, до людей і до Бога. Не будемо
змінювати традиції, але сьогодні ,
передамо вогник любові кожному з нас і не забуваймо, при цьому, дарувати
добродушну посмішку.
Передавання свічки, вихователь залишає
свічку біля ікони.
ІІ. Основна
частина
Проведення
вечірнього кола вихователем (в куточку «Ранкові зустрічі»).
Вихователь:
У нас коло не лише в колі дітей, але в колі класної
кімнати . Давайте познайомимо гостей, що нас оточує навколо, чим прикрашена
наша кімнаті. Кожна стіна може нам щось
розповісти, а мелодія підкаже, що це за куточок перед нами.
-
Я направляю свою чарівну паличку на ось ту стіну.
Лунає мелодія «Ранкова свічка».
Бесіда
- Який сьогодні день?
- Яке число?
- Який місяць?
- Яка пора року? З чого видно осінь?
- Чи на правильному місті стоїть
стрілочка пір року?
- Яка зараз погода?
-
Чи на правильному місті стоїть стрілочка, що вказує на
погоду?
Визначення настрою з допомогою смайликів. Пригадування
днів тижня.
-
Я направляю свою чарівну паличку на ось ту стіну.
Лунає мелодія «Іменник».
Бесіда
- Що нам розповість «Куточок іменника»?
- Як ми святкуємо Дні народження?
- Хто в нас осінні іменинники?
- Як ми їх вітаємо?
- Якими хочуть стати іменинники?
-
А не іменинники?
Діти зачитують
чесноти учня
Вихователь:
-
Я направляю свою чарівну паличку на ось ту стіну.
Лунає мелодія «Гімн України».
Діти кладуть руку на серце і приєднуються до співу.
Бесіда
- Що нам розповість ця стіна?
- Як називається наш улюблений куточок?
- Хто такий патріот?
- Чи любите ви Україну?
- А які кольори символізують нашу
державу?
- Які символи України ви
знаєте?
Діти розповідають про свій куточок, виконують пісні.
«Україна матуся моя»
«Я – намалюю Україну»
«Немає України без калин»
«Гімн українській мові»
«Патріотична» куточок
ми поновлюємо, прикрашаємо, все про
нього знаємо. І найголовніше – не забуваємо зростати патріотами. Ми з гордістю виконуємо наш
державний гімн і любимо українську пісню.
Вихователь:
-
Я направляю свою чарівну паличку на ось ту стіну.
Лунає мелодія «Навчальна».
А зараз ми біля найголовнішої стіни здобувача освіти. «Навчальний
куточок » сьогодні заховано. Які ми розумники і скільки всього знаємо ми
покажемо згодом, тому запрошуємо всіх на гостину через місяць.
-
Я направляю свою чарівну паличку на ось ту стіну.
Лунає мелодія «Грайлива».
Найулюбленіша наша зупинка – «Ігрова»,
і не тільки. Тут ми можемо погратися, відпочити, досліджувати, читати і
просто цікаво провести час.
Діти
зупиняються на килимі ігрового куточку погратися в LEGO конструювання
«Шість цеглин»
Вихователь:
А ще навколо нас
знаходяться меблі з нашими речами, як ми їх вміємо зберігати запрошуємо
заглянути до наших шаф оцінити, які ми господарі. Доки гості перевіряють
порядок, другокласники готуються до гри .
Гра« Склади спортивний
одяг»
Лунає мелодія «Змагальна»
Підсумок гри проводять діти
Вихователь:
Діти нагадайте нам, будь-ласка, що вам допомагає
розпізнавати свої речі?
Відповіді про
наявність індивідуальних смайликів
Про те хто ми, які маємо досягнення, можна прочитати в
класному куточку, а як живемо за межами класу пропонуємо переглянути відео сюжети.
Відео сюжети з
життя класу, які коментують діти:
-
зарядка;
- ранковий туалет(вмивання, чищення
зубів);
- одягання, прибирання ліжка та речей;
- сніданок, прибирання посуду, чергування,
миття рук;
- підготовка до уроків (перевдягання, зачіски,
шкільне приладдя, речі);
- прогулянка (ігри, спостереження,
відпочинок);
-
підготовка до сну,проведення гігієнічних процедур.
ІІІ. Заключна
частина
Підсумок
Емоційний діалог з дітьми
-
Ми все показали?
-
Нічого не забули?
Підніміть руку
кому подобається жити в нашому класі, в оцій класні кімнаті? А листочок
підказує, що так було не завжди…Дехто як прийшов 1 вересня до школи ,то
засумував за кімнатами першого класу. А зараз смуток розвіявся. І я знаю чому?
Відкрити вам секрет? Тому що наш дім – там де наша родина. А ми – одна родина, класна родина на чолі з
вчителем – Людмилою Петрівною, та вихователем – Надією Григорівною.
Діти говорять
девіз і завершують зустріч аплодуванням.
Діти – ви в нас молодці. Так тримати і надалі. До якої
мети ми йдемо?
Вперед до мети!
Лунає мелодія
«Навчальна».
Немає коментарів:
Дописати коментар